O firmie DECOMA

PREZENTACJA FIRMY

DECOMA Sp. z o.o. została utworzona w 1999 r. przez grupę managerów, konsultantów i inżynierów, którzy kierowali realizacją wielu prestiżowych projektów w kraju i zagranicą. Działalność firmy obejmuje wszystkie dziedziny budownictwa, przede wszystkim realizacje "pod klucz" i tradycyjne usługi budowlane, ale także usługi w systemie inwestorstwa zastępczego, „zaprojektuj i zbuduj” oraz modernizacje istniejących obiektów, projekty przemysłowe i drogowe oraz infrastruktury. Firma specjalizuje się w świadczeniu usług generalnego wykonawstwa dużych wielofunkcyjnych budynków, hoteli, banków, centrów biznesowych oraz projektów mieszkaniowych. Większość projektów zrealizowanych przez firmę należy do kategorii "inteligentnych" obiektów wyposażonych w nowoczesne systemy i sieci wewnętrzne. Naszym priorytetem jest stosowanie zaawansowanych technologii przy jednoczesnym przestrzeganiu zasad ochrony środowiska, dlatego realizowane projekty są zawsze zgodne ze standardami ekologicznymi. Szeroki zakres działalności firmy obejmuje również usługi konsultingowe. Nasi eksperci są do dyspozycji w każdej fazie procesu inwestycyjnego: początkowego planowania, projektowania, realizacji oraz końcowych odbiorów. Dzięki dobremu rozpoznaniu rynku budowlanego oraz znajomości procedur prawnych i formalnych firma jest w stanie zorganizować cały proces budowy, od jej rozpoczęcia do końcowego odbioru. Działania takie obejmują m. in.

  • uzyskanie terenu pod przyszłą inwestycję;
  • usługi developerskie polegające na pozyskaniu inwestorów i banków kredytujących zainteresowanych we współfinansowaniu projektu;
  • przygotowanie pakietu finansowego poprzez organizację kredytu i zgromadzenie środków w postaci wkładu pieniężnego i rzeczowego;
  • wykonanie inwestycji „pod klucz” w charakterze Generalnego Wykonawcy lub organizacja budowy poprzez pełnienie funkcji Inwestora Zastępczego.

DECOMA jest zarządzana przez zespół specjalistów z ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym w budownictwie. Jest ono udokumentowane licznymi realizacjami w kraju i zagranicą. Managerowie firmy przez wiele lat zajmowali kluczowe stanowiska w dużych i uznanych korporacjach budowlanych. W latach siedemdziesiątych niektórzy z nich uczestniczyli w projektowaniu i realizacji projektów przemysłowych, np. modernizacja Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie, budowa  Dworca Centralnego w Warszawie oraz cukrowni na Węgrzech. W latach osiemdziesiątych członkowie zarządu firmy DECOMA byli zatrudnieni w firmie Associated Construction Co - ASCO w Kuwejcie, gdzie kierowali międzynarodowym zespołem inżynierów i konsultantów przy realizacji 11-stu kompleksowych przedsięwzięć inwestycyjnych. Była to m.in. realizacje wielofunkcyjnych kompleksów o charakterze publicznym  (np. modernizacja centrum konferencyjnego Uniwersytetu w Kuwejcie oraz Banku Handlowego) jak również projekty przemysłowe (budowa 54 platform wiertniczych dla eksploatacji złóż ropy naftowej dla firmy Kuwait Oil Co.).

Po 1990 r managerowie DECOMY  rozpoczęli działalność w polskiej firmie developerskiej Curtis Companies Ltd, przenosząc na rodzimy grunt nowoczesne metody zarządzania projektami. W firmie tej kadra kierownicza DECOMY stanowiła trzon zespołu inwestycyjnego realizując w systemie generalnego wykonawstwa złożone pod względem konstrukcyjnym budowy, m. in. Curtis Plaza – laureat konkursu „Budowa Roku” z 1994 r i Hotel „Bryza”.

Hotel „Bryza” to komfortowy kompleks wypoczynkowy znajdujący się w Juracie na Półwyspie Helskim. Istniejące obiekty zostały całkowicie przebudowane zgodnie z nową koncepcją opracowaną przez polsko-amerykańską grupę architektów. Kompleks składa się z czterech budynków apartamentowych, dwóch restauracji, kawiarni, sali bilardowej, fittness clubu i salonu odnowy biologicznej. Hotel jest również wyposażony w dwa baseny, parking oraz korty tenisowe. Większość materiałów wbudowanych jest produkcji polskiej. Zadanie było prowadzone w systemie „project management”. Pracownicy DECOMY byli zaangażowani przy projekcie głównym w 1994 r oraz kolejnych rozbudowach hotelu, tym w wykonaniu nadbudów na kolejnych budynkach, które miały miejsce w późniejszych okresach

Pracownicy DECOMY byli również zaangażowani w budowę i aranżację pomieszczeń polikliniki Saint Vincent Hospital – filii amerykańskiej sieci poliklinik z Indianapolis. We wczesnych latach dziewięćdziesiątych była to pierwsze tego typu centrum ambulatoryjne, będące alternatywą dla usług świadczonych przez publiczną służbę zdrowia. SVH miało swoją lokalizację na parterze budynku Curtis Plaza. Zespół DECOMY  zrealizował wszystkie prace budowlane, jak również organizował i koordynował dostawy wyposażenia medycznego,  mebli oraz niezbędnej aparatury. Saint Vincent Hospital świadczyło usługi medyczne z sukcesem do końca lat dziewięćdziesiątych.

Inne ważne projekty realizowane przy udziale pracowników firmy to kompleks rekreacyjny z basenami WARSZAWIANKA – WODNY PARK, a także sztuczne lodowisko TORWAR II w Warszawie.

Obecni managerowie DECOMY zajmowali w latach 1996-1999 wiodące stanowiska w belgijsko-polskim konsorcjum COCEFI S.A. – który był generalnym wykonawcą Centrum Finansowego Puławska przy ul. Puławskiej 15, głównej siedziby banku PKO BP. W tym okresie był to największy budynek biurowy w Warszawie (kubatura 280.000 m3, powierzchnia użytkowa 85.000 m2).

W latach 2000-2005 DECOMA z powodzeniem zorganizowała i zrealizowała inwestycję mieszkaniową na warszawskiej Woli. Projekt obejmował dwa budynki mieszkalno-apartamentowe o  wysokim standardzie, podziemny parking oraz aranżację otaczającego terenu. DECOMA zorganizowała wszystkie etapy projektu tzn. projektowanie, uzyskanie niezbędnych pozwoleń, przedsprzedaż, budowę oraz przekazanie wykończonych mieszkań użytkownikom.

W roku 2004 r. DECOMA była generalnym wykonawcą zespołu pawilonów handlowych z zadaszonym pasażem dla indywidualnych kupców na terenie targowiska Hala Mirowska w Warszawie. Jest to lekka konstrukcja parterowa a elementy nośne stanowią układ poprzecznych ram stalowych o zmiennej wysokości. Inwestycja prowadzona była w sposób nie zakłócający funkcjonowania istniejącego targowiska. Inwestorem projektu był Zarząd Terenów Publicznych Warszawa-Śródmieście. Budowa wykonywana była we współpracy z konserwatorem zabytków.

W latach 2004-2005 DECOMA zrealizowała projekt hangaru przeglądowego dla samolotów Boeing wraz z zapleczem socjalnym na warszawskim lotnisku Okęcie. Element nośny stanowi układ ram stalowych o zmiennej geometrii i rozpiętości 58,0. Kształt konstrukcji dostosowany jest do oryginalnej architektury obiektu. W zakres zobowiązań kontraktowych DECOMY wchodziło również wykonanie sieci zewnętrznych: elektrycznych, teletechnicznych, gazowych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Inwestorem projektu była firma White Eagle Aviation S.A.

W tym samym okresie firma pełniła rolę inwestora zastępczego przy budowie zespołu siedmiu budynków mieszkalnych pod nazwą Olszyny II na warszawskim Bemowie o wysokości od IV do VII kondygnacji wraz z garażami podziemnymi i infrastrukturą. DECOMA nadzorowała budowę we wszystkich branżach: budowlanej, sanitarnej, elektrycznej i drogowej. Inwestorem projektu była firma Pekao Development Sp. z o.o.

Firma nasza jest w stanie zrealizować budowy o najwyższym standardzie przy gwarantowanej optymalizacji kosztów, co uwiarygodniają obiekty zbudowane przy udziale managerów firmy. Zyskały one powszechne uznanie i stały się wizytówką Warszawy. Sprawna ich realizacja była możliwa dzięki praktycznej umiejętności prowadzenia dużych przedsięwzięć inwestycyjnych w zakresie technicznym i finansowym, a przede wszystkim przeprowadzania międzynarodowych przetargów na duże zakresy robót. Zasadą firmy jest łączenie doświadczeń lokalnych ze znajomością technologii oraz metod wykonawstwa zadań inwestycyjnych w krajach zachodnich.

Firma działa w stałej współpracy z uznanymi na świecie wykonawcami wszystkich branż budowlanych z Belgii, Austrii i USA. Ma też sprawdzonych dostawców, którzy koordynują zaopatrzenie i transport.

W czerwcu 2009 r. firma ukończyła realizację prestiżowego projektu Horizon Plaza na warszawskim Służewcu. Jest to wspólne przedsięwzięcie firmy Curtis Development Sp. z o.o. oraz  niemieckiego funduszu IVG Immobilien. Projekt budynku jest autorstwa biura JSK Architekci Sp. z o.o., DECOMA pełniła funkcję generalnego wykonawcy obiektu.

Horizon Plaza usytuowany u zbiegu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej składa się  z dwóch budynków zróżnicowanych pod względem wysokości i kształtu, połączonych w jeden kompleks biurowy o całkowitej powierzchni 65.000 m2 w którym do dyspozycji najemców udostępnionych zostało ok. 40 000 m2. Zgodnie z założeniem projektantów budynek wysoki przypomina nakładające się na siebie fale, o różnej wysokości, z których najwyższa ma 11 kondygnacji. Zadbano także o to, aby każda z falistych części budynku zawierała wspólne trzony komunikacyjne, dające bardzo wydajne wykorzystanie przestrzeni biurowej.

W 2009 r Horizon Plaza został laureatem dorocznego konkursu „Budowa Roku”

DECOMA jest właścicielem działki na terenie gminy Ursynów, na której planuje realizację projektu mieszkaniowego.

Od chwili swojego wejścia na rynek nieruchomości w 1999 r. DECOMA znacznie rozwinęła swój potencjał. Aktywnie poszukuje nowych wyzwań i partnerów aspirując do dołączenia do grona najlepszych w swojej branży.

Sukcesy DECOMY  zostały docenione przez renomowany magazyn FORBES, który w organizowanym w 2008 roku rankingu firm mających najlepsze wyniki finansowe, „Diamenty FORBESA” zaklasyfikował firmę na pierwszym miejscu w kategorii przedsiębiorstw  osiągających przychody od 50 do 200 mln PLN.

W latach 2009 -2011 DECOMA Sp. z o.o. była członkiem konsorcjum, które wygrało publiczny przetarg ogłoszony przez GDDKiA na: Projekt i budowę autostrady A2 Stryków-Konotopa, na odcinku A (dł. 20,04 km woj. łódzkie) od km 365+261,42 (od węzła „Stryków 1” bez węzła) do km 394+500  oraz na odcinku C (dł. 29,24 km woj. mazowieckie) , od km   411+465 do km 431+500”.

W skład konsorcjum, oprócz DECOMY, wchodziły trzy firmy chińskie, w tym lider, firma China Overseas Engineering Group Co. Ltd. W ramach konsorcjum DECOMA była odpowiedzialna za zadania, przy realizacji których była konieczna znajomość polskiego prawa budowlanego i obowiązujących procedur, w tym w szczególności nadzorowała przygotowanie i wykonanie dwóch odrębnych  Projektów Budowlanych,  uzyskanie Pozwoleń na Budowę, a następnie opracowanie Projektów Wykonawczych.

Do zadań DECOMY należały również prace przygotowawcze w pasie drogowym tj. wyburzenia i rozbiórki, nadzór przyrodniczy i archeologiczny, przebudowa kolidujących z trasą autostrady istniejących sieci wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych itp. DECOMA w pełni zrealizowała te zadania  doprowadzając do terminowego uzyskania Pozwoleń na Budowę i przygotowała teren pod zasadnicze roboty inżynierskie i drogowe. Dzięki uczestnictwu w tym projekcie DECOMA zyskała nową kadrę inżynierów specjalizującą się w pracach drogowych, mostowych, ochronie środowiska i innych.

W 2011 r DECOMA weszła na rynek modernizacji linii kolejowych i uczestniczyła w kilku przetargach publicznych. W tym samym roku utworzyła konsorcjum z dwiema firmami hiszpańskimi specjalizującymi się w przebudowach infrastruktury kolejowej – FCC Construccion S.A. i AZVI S.A. Konsorcjum wygrało przetarg na przebudowę torów kolejowych wraz z towarzysząca infrastrukturą  linii kolejowej E-59 na odcinku Poznań – Czempiń. Koszt projektu to 150 milionów Euro. DECOMA, jako lokalny partner, zapewniła wykwalifikowaną kadrę inżynierską oraz know-how.

DECOMA była również zaangażowana w realizację dużego projektu mieszkaniowego wspólnie z hiszpańską korporacją VOLUMETRIC. Działka, na której powstał projekt, jest zlokalizowana w warszawskiej dzielnicy Bielany, przy ul. Conrada. Budynek ma 8 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne. Pozwolenie na użytkowanie zostało wydane 22 kwietnia 2016 r

Budynek pomieścił 100 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni oraz usługi. Całkowity koszt projektu wyniósł około 20 milionów złotych.

W sierpniu 2019 r DECOMA rozpoczęła realizację budynku usługowego przy ul. Rosoła na warszawskim Ursynowie. Inwestorem projektu jest firma ROSOŁA PARK Sp. z o.o. spółka komandytowa. DECOMA jest generalnym wykonawcą projektu. Całe piętro obiektu będzie przeznaczone na fitness club a parter na lokale usługowe. Budowa zostanie zakończona w końcu 2020 r. Wartość inwestycji to ok. 25 mln złotych.

W 2001 r Zarząd DECOMY utworzył spółkę zależną pod nazwą Land Development Sp. z o.o. o kapitale zakładowym w wysokości 9.639.000 PLN.  Firma specjalizuje się w realizacjach projektów budowlanych, przemysłowych oraz infrastruktury. W latach 2012 -1013  zrealizowała budowę hangaru obsługowego wraz z płytą przedhangarową dla samolotów kodu C na lotnisku Chopina w Warszawie. Inwestorem projektu było Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Inwestycja prowadzona była w systemie „zaprojektuj i zbuduj”.

Kolejnym projektem zrealizowanym przez Land Development Sp. z o.o. była budowa hali hangarowej z zapleczem technicznym, socjalnym i biurowym, której inwestorem jest firma SprintAir S.A. Projekt został zakończony w  grudniu 2014 r.

W ostatnim czasie (2016-2017) firma zrealizowała obiekt apartamentowy wraz z towarzyszącą infrastrukturą pod nazwą METROCITY na warszawskim Bemowie.  Ośmiokondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej ok. 6.000 m2 pomieścił ok. 150 mieszkań i kilka lokali usługowych na parterze.  Land Development Sp. z o.o. był generalnym wykonawcą tego projektu.

W lipcu 2016 r podpisany został kontrakt na generalnego wykonawstwo kompleksu mieszkalnego „Zakątek Cybisa” na warszawskim Ursynowie.  Obiekt pomieści 190 mieszkań i apartamentów. Wielkość obiektu to 10.500 m2 PUM.

Land Development Sp. z o.o. planuje rozwijać swoją działalność. W planach firmy jest zakup starych nieruchomości, a następnie ich kompleksowa modernizacja i przywrócenie do użytkowania.

Aktualizacja: październik 2019

Proszę wpisać imię.
Proszę wpisać treść wiadomości.

Chcesz rozpocząć współpracę?

Wypełnij formularz kontaktowy

lub zadzwoń:

Telefon: +48 (0-22) 622 09 12

Fax: +48 (0-22) 622 02 85